Для перегляду Флеш-елементів, скачайте будь-ласка флеш плеєр!
Для перегляду Флеш-елементів, скачайте будь-ласка флеш плеєр!
Для перегляду Флеш-елементів, скачайте будь-ласка флеш плеєр!

Архів новин

Реклама

"НАШЕ ВЕСІЛЛЯ" > Категорії > Організація весілля

Організація весілля

Весілля… і не тільки в умовах кризи

Люди закохуються та одружуються за будь-яких умов, навіть світова фінансова криза не здатна анулювати їхні плани, а от внести певні поправки цілком у її компетенції.

Тому, якщо Ви ще рік тому уявляли своє одруження за певним сценарієм, то сьогодні його доведеться переглянути детально у кожній сцені.

Усі знають, що коли йдеться про одруження – передбачаються немалі кошти, які в нас час кожен намагається заощадити. Пропонуємо Вам декілька варіантів вирішення цього питання.

Кількість гостей – важливий чинник у загальному кошторисі весілля. Це в час всесвітнього добробуту молодята були змушені запросити на весілля всіх можливих родичів (половину з яких до цього дня й не бачили). У наш час варто скористатися скороченим списком гостей. Щойно прорахуєте цей варіант – помітите очевидну вигоду.

Страви святкового столу. Їх ще довго обговорюватимуть Ваші гості, адже йтиметься про раків, креветок, десять різновидів салату, чотири перші страви та шість других…

Чи варто продовжувати цей список? Зазвичай на святкування люди приходять, щоб розділити свято з нареченими, а не переїсти, отримати розлад шлунку та декілька наступних днів ходити всюди з таблетками.

Недаремно за кордоном здебільшого прийнято організовувати на весіллі шведський стіл. Там за вечір гості випивають усього 1–2 келихи шампанського чи вина та з’їдають до смаку декілька страв. І свято не зіпсуте, і настрій чудовий, та й бюджет молодят зекономлений.

Місце проведення весілля – теж неабияк важливий пункт весільних «розрахунків». Можна обрати заклад, який пропонує весільний стіл за 150 грн на особу, а можна зупинитися на ресторані, в якому й 300 грн на одного буде замало…

Йтиметься про різницю в зовнішньому вигляді закладу, його репутації, облаштуванні території довкола нього (що теж важливо для гарних весільних фото та відео). Одні мої друзі влаштовували святкування в дорогому ресторані з українською кухнею та інтер’єром.

Недешеву вартість закладу вони «спростували» невеликою кількістю запрошених. Тому отримали затишне, майже сімейне свято в чудовому місці, зі смачними стравами та якісним обслуговуванням.

Весільні атрибути молодят. Про них можна розповідати багато. Адже це й сукня молодої, взуття, фата, прикраси… і вартість зачіски, макіяжу, манікюру. Не забуваймо про «грошовий еквівалент» вигляду нареченого в день одруження.

Сума набіжить чимала. Відкоригуємо її. Розпочнімо із сукні, адже її можна замовити в іспанському філіалі торгової марки Pronovias або ж купити (чи пошити) в одному з наших весільних салонів.

Ціна від цього може зменшитися утричі, якщо не більше. Те саме стосується костюма молодого та взуття для обох.

Весільне авто можна замовити на прокат (маємо на увазі лімузин чи ретроавто) або ж попередньо домовитися з гостями чи друзями. Стовідсотково серед них знайдеться декілька власників марок Тойота, Лексус, Мерседес чи Хонда. Можна винайняти водія, щоб не псувати свято власникові авто і зробити додаткову приємність нареченим. Повірте, на цьому також зможете зекономити не одну сотню американської чи європейської валюти.

Фото- та відео послуги. Сьогодні цей пункт у приготуванні до весілля передбачає чимало коштів. Якщо вартість фото коливається від 200 до 700 у.о, то відео – від 300 до 500 у.о. Тому наречені зважують, скільки саме ладні віддати за свої довговічні спогади.

Моя колега замовила на своє весілля лише фотографа-фахівця, мотивуючи це тим, що фото можна усім показати, передати, надіслати, а часу на перегляд відео бракуватиме як у неї, так і в багатьох інших.

Весільні подарунки – це питання дуже важливе та вкрай делікатне. Чомусь не хочеться, щоб Ви після гулянки задумувалися: куди ж подіти увесь цей весільний мотлох?

За кордоном наречені не мають із цим проблем, оскільки там заведено попередньо замовляти дарунки і є домовленості про їхнє можливе повернення до крамниці в разі потреби.

У деяких країнах також практикують відкривати для наречених банківські рахунки, куди всі охочі можуть зробити свій весільний вклад. Гадаю, такий варіант дуже б сподобався українським молодятам.

Тому, якщо у Вас є можливість, можете натякнути, від чого б Ви не відмовилися і на що у Вас завжди бракує грошей. Принаймні рідні та близькі друзі ніколи не образяться та намагатимуться догодити Вам.

Шлюбні церемонії. Тут, мабуть, вже варто сказати про певну бюрократію. Адже у РАЦСах великих міст – Львова, Тернополя, Івано-Франківська – цього просто не оминути. Будьте готові, що за певний день та конкретну годину Вам оголосять додаткову суму вартості послуг.

Те саме стосується і вінчання: шлюб у церкві в селі та в місті коштуватиме по-різному. Тому якщо маєте можливість влаштувати розписку та шлюб у селах та містечках (звичайно, коли хтось із вас звідти родом), скористайтеся цим. Існує ще безліч весільних деталей, проте для їхнього опису нам не вистачить цього номера.

Тому ми зупинилися на моментах, що найдорожче коштють для молодят. Будемо раді, якщо наші пропозиції підкажуть Вам «економваріант» весільного свята!

Що робитимемо після одруження?

Ви одружилися та ступили крок до самостійного життя. Деякий час відчуватимете за спиною піклування батьків та впевненість у завтрашньому дні, адже бюджет молодят найчастіше розпочинається саме з весілля.

Частина весільних подарунків, виражена у грошових еквівалентах різної валюти, становитиме Ваш сімейний запас на «чорний день». Та рано чи пізно ці гроші закінчаться, тому доведеться подумати про забезпечення власної сім’ї.

Як не піддатися кризовій паніці, коли Вас звільнять із роботи або примусять виплачувати кредит за завищеними відсотками? Економічна криза – серйозне випробування навіть для сімей зі стажем, а тим паче для молодят. Як пережити цей непростий час, не втративши почуття? – Насамперед не панікувати, – переконана сімейний психолог Галина Палажій. – Молодятам потрібно розцінювати кризу як можливість здобути щось нове для себе і залишатися активними особистостями.

Це той випадок, коли Ви не повинні перейматися проблемою у планетарному масштабі, а з’ясувати, чим криза загрожує Вам і Вашій сім’ї. Є чудовий психологічний метод, який працює в усі часи: якщо ми не можемо змінити обставини, потрібно змінити своє ставлення до них. Криза – час для змін і переоцінки цінностей. Що заважає нам радіти життю?

Відповідь одна – негативні емоції. Незалежно від зростання курсу долара чи падіння цін на нафту на міжнародних ринках уночі сяють зорі, а вранці настає новий день. З Вами поруч – кохана людина. Ви – здорова, сповнена надій та енергії особистість, у сім’ї – взаємоповага і любов, а все решта – другорядне.

І це вже привід для оптимізму. Завжди у людини є ресурси, якими можна скористатися, щоб пережити важкий момент і йти вперед. Активність і здоровий глузд – ці дві речі допоможуть здолати будь-які труднощі.

Витрати – під контролем

Розумно плануйте свої витрати, купуючи лише найнеобхідніше, – і Ви здивуєтеся, скільки коштів витрачалося на непотрібні речі. Економісти підрахували, що близько 10% зароблених грошей люди витрачають автоматично, за інерцією купуючи речі, які ні користі, ані задоволення не дають.

Отже, невиправдані витрати зводьте до мінімуму. Правду кажуть, що звичка – друга натура, тому зізнайтеся, чи звичний для Вас спосіб життя – справді життєво важлива необхідність? Упевнена: якщо будете чесними перед собою, витрати на всілякі примхи скоротити вдасться дуже швидко і безболісно.

Згадайте старе-мудре правило: не ходити за продуктами на голодний шлунок, не заходити у крамниці одягу чи взуття просто так, – усі чудово знають, чим це „тільки подивитися” обертається. Ви давно збиралися сісти на дієту – от Вам і нагода. Плюси очевидні: гроші збережете, оздоровитесь. Як не дивно, але найважче скоротити витрати на відпочинок.

Посиденьки з друзями у ресторані, шопінг, подорожі – все це формує стиль життя. Відтак не варто відмовлятися від них цілком – можна довести себе до депресії. А от змінити дещо потрібно. Заплановану відпустку на морському узбережжі, наприклад, замініть на похід у гори, вечірку в ресторані – на веселий пікнік чи романтичний вечір для двох, дорогий подарунок для коханої половинки – на щось приготоване власноруч (запевняю Вас, такий презент запам’ятається надовго).

Ви глава сімейства і працюєте неповний день? Чудова нагода вирушити з дітьми на прогулянку зимовим парком. Або знайти нарешті час для прибирання підвалу (варіанти: горища, антресолей), зі здивуванням і розчуленням знайти там свої старі лижі (сани, ковзани, велосипед) і вразити сім’ю спортивною вправністю.

Скорочений робочий тиждень – чудова нагода для молодої господині погортати бабусині рецепти і творити кулінарні шедеври. До речі, це ще й непоганий спосіб економії грошей, адже завжди у холодильнику щось залишається після трапези.

Трошки вміння – і вчорашні картопля з квашеною капустою перетворюються на запашний пиріг, а крекери і варення – на смачні тістечка. Ви вмієте шити чи в’язати? – Чудово! Трохи фантазії, і Ваші рідні матимуть оригінальні речі, яких на жодному базарі не купиш.

Креативність і віра в себе

Не варто впадати у відчай, навіть якщо Ви втратили роботу. Активна людина обов’язково знайде можливість заробити гроші. Адже завжди знайдеться хтось, кому треба допомогти в освоєнні шкільної програми, написанні курсової роботи, усуненні неполадок у роботі комп’ютера, допомогти по господарству чи у вихованні дітей, – варіантів чимало.

Тому не відмовляйтеся навіть від „разових” робіт – усе ж краще, аніж сидіти вдома і скаржитися на життя. Не нехтуйте допомогою батьків, родичів. Криза – не найкращий період для гонору. Не зайвим буде прислухатися до різноманітних порад щодо економії, які наш підприємливий народ викладає на Інтернет-форумах. Час від часу перечитуйте їх, – може, знайдете щось і для себе.

Найважливіше – це віра у власні можливості. Що спокійніше і впевненіше Ви почуватиметеся, то швидше здолаєте негаразди. Згадайте напис на персні мудрого царя Соломона: «Все минає. Мине і це». А кохання та розуміння у подружньому житті допоможуть пережити будь-яку кризу.

Леся КІЧУРА

Оксана НАГІРНА